DOĞRUSAL ISI DEDEKTÖRLÜ YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ

DOĞRUSAL ISI DEDEKTÖRLÜ YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ

Bilindiği gibi tozlu, kirli, yağlı, nemli ve/veya hava sirkülasyonu çok olan yapılarda yangın algılama sistemi tesisi ve işletimi oldukça zordur. Yaygın olarak bildiğimiz ve uygulamasını yaptığımız noktasal tip algılayıcılar veya ışın gönderme/alma prensibiyle çalışan tip algılayıcılar olumsuz ortam koşulları bulunan yapılarda yangın algılama sistemleri çözümleri için yetersiz kalabilmektedir.  Bu gibi yapılarda, yangından korunmaya yönelik “Doğrusal Isı Dedektörlü Yangın Algılama Sistemi”  ideal bir çözüm olmaktadır.

Karayolu tünelleri, metro tünelleri, termik elektrik üretim santralleri, maden işleme tesisleri, petrokimya tesisleri, kimyevi madde üretim ve dağıtım tesisleri, akaryakıt-doğalgaz üretim ve dağıtım tesisleri, OG kablo galerileri, demir-çelik işletmeleri v.b. endüstriyel yapılar “Doğrusal Isı Dedektörlü Yangın Algılama Sistemi” nin uygulanabileceği örnekler olarak değerlendirilebilir.

Doğrusal Isı Dedektörü ve bu dedektörden gelen bilgileri değerlendiren panel, sistemin temel alt yapısını oluşturmaktadır. Aynı panel üzerine noktasal tip algılayıcıları ve butonları da bu sistem içerisine entegre ederek, sistemin tesisi ve işletimi mümkündür. Bu teknolojik esneklik sayesinde özel ortam koşulları bulunan -bölümler içeren- yapılardaki yangın algılama sistemlerine komple çözümler üretilebilnektedir.

Son Projeler

Güriş Holding – Efe-2 Jeotermal Santral
Nato-İzmir Hava Unsur Komutanlığı

Haberler